STAL

Aby uzyskać doskonałą jakość naszych ogrodzeń stalowych, przywiązujemy dużą wagę do jakości materiałów.

Nasza firma pracuje na stali konstrukcyjnej wysokiej klasy (S235JR), która zostaje poddana obróbce cieplnej. Większość naszych kutych ogrodzeń składa się z następujących elementów: 

  • prętów 12 x 12 mm
  • ram z profili 30 x 30 mm, 30 x 20 mm lub 40 x 60 mm
  • płaskowników 25 x 5 mm lub 30 x 5 mm

Jesteśmy również w stanie użyć do produkcji ogrodzenia, bramy czy też barierki schodowej lub pochwytu użyć konkretnego materiału/surowca na życzenia klienta.

Podczas doradztwa zawsze podchodzimy indywidualnie do kwestii dotyczących rodzaju oraz grubości materiału. 
Ogrodzenia kute oraz barierki, które znajdują się w naszej ofercie mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału:

  • materiał gładki – tzn. gładki profil ramy, gładkie płaskowniki, gładkie lub kręcone pręty
  • materiał karbowany (profil ramy karbowany, płaskowniki karbowane, pręty karbowane)
  • materiał typu U-Profil

Dzięki zastosowaniu materiałów o wysokiej jakości oraz trwałości każdy płot stalowy wykazuje się doskonałą stabilnością.

Rodzaje stosowanych materiałów wraz ze zdjęciami znajdą Państwo w zakładce Dodatki/Materiał.

OCYNK

W celu uzyskania odpowiedniej trwałości każdy nasz płot poddawany jest procesowi ocynkowania. Ochrona przed korozją każdej bramy, przęsła, barierki czy pochwytu składa się z masywnego, metalicznego cynku. Nasze produkty ocynkowane są zgodnie z normą DIN EN ISO 1461.

W zależności od zastosowanego materiału oraz jego grubości wyróżnia się minimalne grubości powłoki cynkowej dla poszczególnych grubości.

Powłoka ta zapewnia bardzo dobrą ochronę przed rdzą. Również ścieralność i twardość powłoki są znakomite. Dzięki procesowi ocynkowania ogrodzenia wykazują się również bardzo dobrą odpornością na środki chemiczne (wyłączając kwasy).

W procesie ocynkowania odpowiednio przygotowany element stalowy zostaje zanurzony w płynnym cynku, który rozgrzany jest do temperatury 445-455°C.

Podczas zanurzenia płynny cynk łączy się z elementem stalowym tworząc nierozerwalną powłokę, cynk pokrywa powierzchnię stalową dokładnie, bez przerw, a pokrywa ochronna osiąga grubość od 50 do 150 mikronów (µm).

Wszystkie puste powierzchnie objęte są ochroną przed rdzą. W wyniku metalurgicznej reakcji pomiędzy stalą a cynkiem (FeZn-stop metali) ocynkowanie ogniowe jest jedyną trwałą ochroną przed rdzą dla ogrodzenia metalowego, dzięki ochronie katodowej, która zapobiega choćby najmniejszym ubytkom w ogrodzeniu.

Dzięki temu zachowany zostaje metaliczny wygląd stali, jak i jego niezmienna wierzchnia powłoka.

W zależności od stosowanej do produkcji stali powłoka może być ciemniejsza lub jaśniejsza, bardziej błyszcząca lub matowa, z typowymi plamami po ocynku lub bez.

MALOWANIE PROSZKOWE

Proces malowania proszkowego, jakiemu poddawane są nasze produkty metalowe odbywa się zgodnie z normą DIN EN ISO 12944. Malowanie odbywa się poprzez nakładanie naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię ogrodzenia a następnie wypalanie ogrodzenia w specjalnym piecu do temperatury 200 °C, gdzie zachodzi zjawisko stopienia proszku oraz polimeryzacji.
Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że już nigdy nie będzie konieczności malowania ogrodzenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo farby RAL jak i farby ze strukturą młotkową. Farby dostępne są w różnych formach: matowe, z jedwabistym połyskiem, z połyskiem, ze strukturą.
Wskutek całego procesu produkcyjnego nasze ogrodzenia metalowe z Polski zaliczane są do najpiękniejszych oraz najtrwalszych ogrodzeń.

Produkcja ogrodzeń jest naszą pasją naszej firmy, przez co możemy Państwu zagwarantować stuprocentowe zadowolenie z jakości zakupów.

Proces produkcyjny

Dzięki długoletniemu doświadczeniu i ciągłemu udoskonalaniu systemu produkcji nasze kowalstwo artystyczne poszczycić się może produkcją ogrodzeń na najwyższym poziomie. Proces produkcji ogrodzenia lub barierki schodowej składa się z trzech etapów: zakupu materiału, obróbki spawalniczej oraz obróbki cieplnej materiału (ocynkowanie oraz malowanie proszkowe). W między czasie poszczególne, pojedyncze elementy ogrodzenia są dokładnie wykańczane przez naszych spawaczy. Do połączenia elementów ogrodzenia używamy połączeń typu MIG/MAG.
Jest to metoda manualna, która posiada najlepsze zastosowanie w przypadku naszego produktu. Dzięki technice spawania MIG/MAG każdy nasz płot wyróżnia się trwałością i stabilnością.

Dokładniejsze informacje na temat stali, jaka używana jest do produkcji naszych ogrodzeń oraz bram, jak również informacje na temat procesu ocynkowania oraz malowania proszkowego znajdą Państwo powyżej.Proces obróbki spawalniczej zobaczyć Państwo mogą na przedstawionym filmie.

Przy zamówieniu w ciągu 3 tygodni od oferty otrzymają Państwo jedną z trzech rzeczy za darmo: skrzynkę pocztową, dzwonek lub 50% rabatu na materiał karbowany. Dodatkowo po zawarciu umowy otrzymują Państwo indywidualny projekt ogrodzenia!

Hammerman 2004. All right reserved