Produkcja

Tworzymy trwałe bramy i ogrodzenia

Produkcja

Proces produkcyjny

Spawanie i ślusarstwo
Ocynk ogniowy
Malowanie proszkowe

Nasza firma zajmuje się produkcją ogrodzeń jak i konstrukcji stalowych. Proces  obróbki stali odbywa się przy udziale wykwalifikowanych pracowników i zaawansowanego parku maszynowego. Podczas procesu spawania metodą MIG/MAG dobieramy odpowiednie  parametry spawania do rodzaju konstrukcji.


Nasze produkty są zabezpieczone przed korozją cynkowaniem ogniowym. Podczas procesu ocynku, elementy stali są zanurzane w specjalnych wannach, w których temperatura  kąpieli cynkowej wynosi około 450 °C,  dzięki czemu konstrukcja jest trwale zabezpieczona przed korozją.

Ostatnim  etapem nadającym efekt wizualny, jest malowanie proszkowe, które polega na nakładaniu farby proszkowej metodą natrysku elektrostatycznego, podczas którego naładowane cząstki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego elementu,  a następnie podlegają  utwardzaniu w temperaturze około 200 °C. Posiadamy własna malarnie proszkową, gdzie stosujemy tylko farby najlepszych i sprawdzonych producentów. Dlaczego? Ponieważ nie chcemy mieć reklamacji. 


A najważniejsza jest dla nas jakość i renoma firmy.

Produkcja

Malowanie proszkowe metodą elektrostatyczną

DIN EN ISO 12944

Proces malowania proszkowego, jakiemu poddawane są nasze produkty metalowe odbywa się zgodnie z normą DIN EN ISO 12944. Malowanie odbywa się poprzez nakładanie naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię ogrodzenia a następnie wypalanie ogrodzenia w specjalnym piecu do temperatury 200 °C, gdzie zachodzi zjawisko stopienia proszku oraz polimeryzacji.Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że już nigdy nie będzie konieczności malowania ogrodzenia. W naszej ofercie znajdą Państwo farby RAL jak i farby ze strukturą młotkową. Farby dostępne są w różnych formach: matowe, z jedwabistym połyskiem, z połyskiem, ze strukturą. Wskutek całego procesu produkcyjnego nasze ogrodzenia metalowe z Polski zaliczane są do najpiękniejszych oraz najtrwalszych ogrodzeń.

Produkcja ogrodzeń jest naszą pasją naszej firmy, przez co możemy Państwu zagwarantować stuprocentowe zadowolenie z jakości zakupów.

Produkcja

Ocynk ogniowy

DIN EN ISO 1461

W celu uzyskania odpowiedniej trwałości każdy nasz płot poddawany jest procesowi ocynkowania. Ochrona przed korozją każdej bramy, przęsła, barierki czy pochwytu składa się z masywnego, metalicznego cynku. Nasze produkty ocynkowane są zgodnie z normą DIN EN ISO 1461. W zależności od zastosowanego materiału oraz jego grubości wyróżnia się minimalne grubości powłoki cynkowej dla poszczególnych grubości.

Powłoka ta zapewnia bardzo dobrą ochronę przed rdzą. Również ścieralność i twardość powłoki są znakomite. Dzięki procesowi ocynkowania ogrodzenia wykazują się również bardzo dobrą odpornością na środki chemiczne (wyłączając kwasy). W procesie ocynkowania odpowiednio przygotowany element stalowy zostaje zanurzony w płynnym cynku, który rozgrzany jest do temperatury 445-455°C.

Podczas zanurzenia płynny cynk łączy się z elementem stalowym tworząc nierozerwalną powłokę, cynk pokrywa powierzchnię stalową dokładnie, bez przerw, a pokrywa ochronna osiąga grubość od 50 do 150 mikronów (µm).Wszystkie puste powierzchnie objęte są ochroną przed rdzą. W wyniku metalurgicznej reakcji pomiędzy stalą a cynkiem (FeZn-stop metali) ocynkowanie ogniowe jest jedyną trwałą ochroną przed rdzą dla ogrodzenia metalowego, dzięki ochronie katodowej, która zapobiega choćby najmniejszym ubytkom w ogrodzeniu.
Dzięki temu zachowany zostaje metaliczny wygląd stali, jak i jego niezmienna wierzchnia powłoka.W zależności od stosowanej do produkcji stali powłoka może być ciemniejsza lub jaśniejsza, bardziej błyszcząca lub matowa, z typowymi plamami po ocynku lub bez.

Produkcja

Spawanie i ślusarstwo

Do połączenia elementów ogrodzenia używamy połączeń typu MIG/MAG. Jest to metoda manualna, która posiada najlepsze zastosowanie w przypadku naszego produktu. Dzięki technice spawania MIG/MAG każdy nasz płot wyróżnia się trwałością i stabilnością.

Dokładniejsze informacje na temat stali, jaka używana jest do produkcji naszych ogrodzeń oraz bram, jak również informacje na temat procesu ocynkowania oraz malowania proszkowego znajdą Państwo .powyżej. Proces obróbki spawalniczej zobaczyć mogą Państwo również zobaczyć na filmie z naszej produkcji.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą tradycyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań dla systemów ogrodzeniowych. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się z naszym doradcą.