Wykonanie ogrodzenia stalowego na miarę - jak to wygląda?

ogrodzenie-stalowe-na-miare

Ogrodzenie to bardzo ważny element, który nie tylko zabezpiecza Twoją działkę, ale i staje się estetycznym dodatkiem, współgrającym z designem Twojego domu. Materiałów do wykonania stylowego ogrodzenia jest wiele, jednak my skupimy się dziś na stali. Jak wygląda wykonanie stalowego płotu na miarę?

Dlaczego ogrodzenia stalowe podbijają serca klientów?

Ogrodzenia metalowe są jednymi z najbardziej popularnych wyborów w tej dziedzinie. Dlaczego tak się stało, że zdominowały drewno czy inne materiały? Przede wszystkim są funkcjonalne, ładne, w wielu wzorach i kolorach, a w dodatku w dobrej cenie. Płoty nie pełnią już tylko roli zabezpieczającej. Są też wizytówką domu, stają się jego efektownym dopełnieniem, znajdującym się na pierwszym planie. Właśnie to sprawia, że klienci zaczęli przywiązywać większą wagę do ogrodzeń, a tradycyjna siatka poszła w niepamięć.

Rodzaje ogrodzeń stalowych

Ogrodzenia metalowe dzielą się na różne rodzaje. Mimo że jest ich więcej, to na rynku dominują w szczególności trzy typy.

  • Pierwszym z nich są ogrodzenia z siatki. Jest to najtańszy i najczęściej występujący rodzaj, który jest stosunkowo trwały. Nie oszukujmy się, ogrodzenia tego typu nie wyglądają wyszukanie. Jest to zwykła siatka, natomiast pełni ona głównie funkcję zabezpieczającą. Ze względu na cenę często wybierana jest, jako ogrodzenie zastępcze lub tymczasowe. Jednak wiele posesji jest ogrodzona taką siatką na stałe i ich właściciele są z tego metalowego rozwiązania bardzo zadowoleni.
  • Drugim rodzajem wśród metalowych rozwiązań są ogrodzenia panelowe. Są one trwałe, a do tego wytrzymują duże obciążenia. Działają na zasadzie modułów, osadzonych w ramie. Mamy możliwość wypełnienia ich zwykłą siatką ogrodzeniową albo stalowymi przęsłami. Panele tego typu montuje się w łatwy sposób. Dodatkowo są one odporne na działanie warunków pogodowych. Oczywiście wybierając przęsła mamy do wyboru znacznie więcej wzorów, dzięki czemu możemy stworzyć ciekawą aranżację, która będzie chronić nasz dom, a jednocześnie podkreślać jego design. Jest to także mocniejsze rozwiązanie niż panele z siatką. Warto zwrócić uwagę także na zabezpieczenia metalu przed rdzą.
  • Ostatnią i najdroższą zarazem opcją są ogrodzenia kute. Są uważane za rozwiązanie luksusowe, ale i niesamowicie eleganckie oraz reprezentatywne. Przeważnie wykonywane są na indywidualne zamówienie. Bramy kute są bardzo masywne, odporne oraz stabilne. Oferują najlepsze zabezpieczenie przed włamywaczami. Jedyną wadą jest montaż, który ze względu na dużą wagę może być nieco utrudniony.

Ogrodzenia kute mogą być wykonane w dowolnym wzorze, rozmiarze i kształcie, a więc klienci mogą spełnić swoje plany designerskie w stu procentach. Dodatkowo takie ogrodzenia są dokładnie ocynkowane, co sprawia, że są niesamowicie odporne. Niestety, ale koszt takiego rozwiązania kutego jest wysoki, co może nieco zniechęcać, ale coś za coś. Za wyższą kwotę otrzymujemy realizację swojego nawet najbardziej zwariowanego rozwiązania, a w dodatku wykonanego w bardzo wysokiej jakości. Do kosztów samego ogrodzenia, w tym wypadku należy doliczyć także koszt dobrej jakościowo, głębokiej podmurówki, która jest niezbędna do ogrodzenia kutego.

Ogrodzenie metalowe na miarę

Ogrodzenia domów powinny wpisywać się w jego architekturę i tworzyć spójną całość. Tak samo, jak wybierasz jego elewację czy nawet każdy element w jego wnętrzu, tak samo powinien być dla Ciebie ważny wybór jego ogrodzenia. Oryginalne pomysły na bramy mogą dodać klasy całej działce. Projekty wykonywane na miarę odmieniają nudne, sztampowe rozwiązania w kluczowe i wyróżniające całą zabudowę elementy. Jeżeli lubisz wychodzić poza schemat i chcesz w stu procentach dopasować ogrodzenie do swojego domu, to zamówienie na wymiar jest właśnie dla Ciebie.

Jak wygląda proces zamówienia w Hammerman?

Wykonanie stalowego ogrodzenia wygląda w każdej firmie inaczej. Nie mówimy tylko o samym wykonywaniu zamówienia, ale przede wszystkim współpracy z klientem. A jak to wygląda w naszym sklepie?

Na początku prosimy o szacunkowe dane, które pozwalają nam na określenie kosztu usługi. Tak przygotowaną ofertę wysyłamy do klienta wraz z katalogiem. Jeżeli zaakceptujesz nasze warunki, wtedy przystępujemy do działania. W momencie, kiedy masz wątpliwości, możesz skontaktować się z naszymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Potrzebujesz firmy, która kompleksowo Ci pomoże? Zapraszamy do kontaktu!

W kolejnym etapie wykonujemy dokładny pomiar Twojego terenu. Omawiamy wtedy też wszystkie szczegóły. Do wykonania ogrodzenia niezbędne są dokładne wymiary, dlatego jeśli nie chcesz sam podawać wymiarów, powierzamy to zadanie w ręce inżyniera. Warto zaznaczyć, że ogrodzenia produkujemy indywidualnie i nie ma mowy o nieestetycznym efekcie. Niestety, ale wiele innych firm nadal bazuje na gotowych, częściach, które zależnie od rozmiaru mają różne rozstawy prętów. W Hammerman dopasowujemy wszystkie części ogrodzenia tak, aby tworzyły ciągłość.

Do klientów zabieramy także próbki elementów, katalog tak, abyście mogli lepiej zobrazować swoje oczekiwania i dokonać ostatecznej decyzji. Warto mieć na uwadze, że ogrodzenie stalowe musi być dopasowane do stylu domu. Nowoczesność cechuje minimalizm, a więc najlepszym wyborem będzie kolekcja Eco, Classic, Modern. Z kolei jeśli chcesz mieć wyjątkowe, ręczne zdobienia i ornamenty, które nadadzą budynkowi sznytu postaw na model z linii Lux, Style bądź Classic.

Następny krok to podpisanie umowy. Wykonujemy również projekt zamówienia i wizualizację wraz ze wszystkim szczegółami takimi jak kąt otwarcia bramy, wbudowanie skrzynki, dzwonek czy miejsce zabudowy na śmietnik. To świetne rozwiązanie, które zagwarantuje Ci, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Czasami słowne omawianie sprawia, że dwie osoby mają zupełnie inne wyobrażenie efektu. W tym momencie jesteśmy w stanie tego całkowicie uniknąć, nawet przy całkowicie nieograniczonych możliwościach.

Pozostało już tylko zrealizować zamówienie i zależnie od Twojej preferencji, ogrodzenie może być zamontowane przez nas, albo jeśli wolisz, możesz odebrać je od nas sam z magazynu.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.