Ogrodzenie zielone – pomysły na płot!

ogrodzenie-zielone

Kolor to jedna z podstawowych kwestii do rozważenia podczas wybierania odpowiedniego płotu. Właściciele działek najczęściej wybierają klasyczną czerń, rzadziej brąz lub grafit, a szkoda. Ogrodzenia zielone mają wiele zalet – poprawnie dopasowane stanowią nietuzinkową ozdobę posesji. W tym wpisie przygotowaliśmy kilka pomysłów na nowoczesne ogrodzenia o barwie zieleni.

Zalety ogrodzenia zielonego

Czarny płot, szczególnie ciężki lub uzupełniony groźnymi szpikulcami sprawia, że działka wydaje się niedostępna, a jej użytkownicy – zamknięci i poważni. Nie zawsze jest to jednak zgodne z prawdą. Ogrodzenie stanowi ozdobę, a także wizytówkę posesji, dlatego warto dobrać jej barwę do osobowości mieszkańców. Kolor zielony symbolizuje spokój, towarzyskość i stałość w uczuciach, a także umiłowanie natury.

Trzeba przemyśleć także, jak dany odcień prezentuje się na płocie w różnych porach roku. Wiosną i latem parkan w kolorach śródziemnomorskiej oliwki doskonale wygląda w otoczeniu pięknych roślin oraz różnobarwnych kwiatów. Lekkie przęsła optycznie stanowią wówczas część ogrodu, dzięki czemu sprawia wrażenie bujniejszego. Zimą ogrodzenie zielone jest często jedyną ozdobą posesji – trwały, mocny kolor przypomina przechodniom cieplejsze dni, a ponadto zwiastuje nadejście wiosny.

Pomysły na stalowe ogrodzenia zielone

Pierwszy pomysł od razu przychodzi do głowy na myśl o zielonym ogrodzeniu – żywopłot. Chociaż zazwyczaj stosowany jest przy klasycznej zabudowie, odpowiednio ukształtowany wygląda zachwycająco także w nowoczesnych aranżacjach. Tradycyjne drewno, stal, aluminium – każdy z tych materiałów może stać się zielonym ogrodzeniem. Żywopłot skutecznie urozmaica takie płoty, warto więc wybrać odpowiednie rośliny, na przykład tuję lub bukszpan, które będą zachwycać plamą zieleni przez cały rok. Wadę takiego rozwiązania stanowi jednak bardzo długi czas wzrostu żywopłotu.

Znacznie szybszym rozwiązaniem jest montaż nowego parkanu. Wbrew pozorom stalowe ogrodzenia zielone to świetny wybór niezależnie od modelu przęseł. W Hammerman-Tech prezentujemy wiele stylów metalowych płotów, które pomalowane na zielono nadają otoczeniu nieco odmienne efekty.

  • Kolekcja Modern szczególnie dobrze wygląda po zastosowaniu brązowej lub ciemnozielonej, matowej farby i może stanowić wówczas nowoczesną alternatywę dla żywopłotu.
  • Kolekcja Eco w kolorze tatrzańskiego świerku skutecznie wyróżnia posesję, to więc szczególnie świetny wybór do domów ustawionych szeregowo.
  • Kolekcje Premium i Lux dzięki roślinnym ornamentom doskonale podkreślają zadbany ogród na froncie działki.
  • Kolekcja Style przypomina nieco nurt art déco w sztuce, toteż ciemnozielone, antyczne wykończenie pasuje do przystrzyżonego równo trawnika oraz geometrycznej architektury.
  • Kolekcja Classic jest natomiast najbardziej uniwersalna – pomalowane na zielono przęsła harmonizują zarówno ze stylem dworkowym, jak i nowoczesnym.

Ogrodzenie panelowe – zielone inspiracje

Osobom, które chcą osiągnąć ciekawy efekt za niewielką cenę, oferujemy ogrodzenia panelowe. Zielone przęsła doskonale wkomponowują się w zadbany ogród, szczególnie z wysokimi drzewami. Warto w tym przypadku wybrać nieco ciemniejszy odcień farby – szmaragdowy płot nada otoczeniu tajemniczości i baśniowego uroku. W odróżnieniu od lekkich ogrodzeń panelowych, inne bariery w zbyt intensywnych barwach od razu zwracają uwagę przechodniów. Ażurowe przęsła dzięki cienkim prętom subtelnie wpływają na wygląd całej posesji.

Oprócz ogrodzeń panelowych zielonych polecamy również ogrodzenia z wypełnieniem. Dzięki zabudowanym przęsłom działka zyska nowoczesny charakter, a także ochronę przed nieproszonymi gośćmi czy wzrokiem sąsiadów. Płyty z włóknocementu wyjątkowo dobrze wyglądają w połączeniu z minimalistyczną architekturą oraz geometrycznym ogrodem, chociaż nie jest to sztywna reguła. Dla ciekawego efektu warto wybrać farbę w kolorze zielonego groszku, która nada imitacji betonu architektonicznego unikalny, świeży wygląd.

Farby do ogrodzeń

Płot to pierwsze, co widzi przybywający gość, warto więc zadbać, by ogrodzenie stanowiło swego rodzaju wizytówkę posesji. Kształt, a także kolor trzeba dopasować do użytkowników działki. Stalowe ogrodzenie zielone stanowi wyjątkowo ciekawe rozwiązanie. Pięknie komponuje się z ogrodem, a ponadto przypomina o nadejściu wiosny również zimą, kiedy zielone rośliny przysypane są śniegiem. Aby nadać parkanowi nietuzinkowy charakter, należy zastosować farby Hammerman-Tech.

Dostępne środki są idealne do przęseł stalowych, ale równie dobrze prezentują się na elementach z tworzywa. Oferujemy trzy wykończenia farb, aby każdy mógł znaleźć coś idealnego dla siebie:

  • gładkie z połyskiem – doskonałe do klasycznych aranżacji lub lekkich, ażurowych paneli,
  • gładkie matowe – wyjątkowo dobrze pasują do ogrodzeń osłonowych, na przykład z wycinanej blachy,
  • strukturalne – na chropowatej powierzchni nie są widoczne zacieki z deszczu lub błoto, to więc idealna opcja do zastosowania przy ruchliwej ulicy,
  • antyczne – mieszanina czarnych oraz zielonych drobinek sprawia, że ogrodzenie wygląda na nadgryzione zębem czasu, świetnie wygląda więc przy starych budowlach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem – oprócz zieleni prezentujemy ponadto farby w takich kolorach jak granat, szarości czy biele. Dzięki nowoczesnym pigmentom można za ich pomocą odświeżyć stary płot i nadać mu wyjątkowy wygląd.

FAQ

1. Dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie zielone?

Ogrodzenie zielone ma wiele zalet, z których największą jest wyróżnienie posesji. Dzięki symbolice tej barwy domownicy wydają się spokojni i przyjacielscy. Ponadto płot w takim kolorze optycznie zagęszcza rozsad roślin, a więc ogród wydaje się latem bujniejszy. Zimą natomiast zielone przęsła stanowią często jedyną ozdobę frontu działki – radosny odcień zwiastuje nadchodzącą wiosnę oraz ciepłe dni lata.

2. Jakie ogrodzenie dobrze wygląda w kolorze zielonym?

Zielony płot to doskonały wybór do niemal wszystkich rodzajów ogrodzeń. Panelowe, zielone bariery są często wybierane przez naszych klientów, ale warto rozważyć również tradycyjne przęsła stalowe z giętymi prętami. Oferowane przez Hammerman-Tech zielone parkany świetnie wyglądają na każdej posesji.

3. Jak nadać ogrodzeniu zielony kolor?

Zwolennicy naturalnych rozwiązań ogrodzenie zielone mogą uzyskać za sprawą zimozielonego żywopłotu z tui lub bukszpanu, trzeba jednak pamiętać, że wymaga to długich lat wzrostu i kształtowania krzewów. Znacznie szybciej jest zastosować na istniejącym już ogrodzeniu odpowiednią farbę. Hammerman-Tech ma w swojej ofercie wiele różnorodnych odcieni oraz wykończeń, warto więc zapoznać się z dostępnymi opcjami.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.