Ogrodzenie kompozytowe: cena, wykonanie i efekty

ogrodzenie-kompozytowe

Coraz popularniejszym rozwiązaniem na rynku systemów ogrodzeniowych są ogrodzenia kompozytowe. Idealnie wpisują się we współczesne trendy aranżacyjne, gwarantując wytrzymałość i niezawodność przez wiele lat. Dzięki temu, że ogrodzenie kompozytowe składa się z poszczególnych komponentów, montaż i ewentualna naprawa wybranych elementów będzie szybka oraz sprawna. Ogranicza się przy tym koszty całego przedsięwzięcia.

Ogrodzenie kompozytowe, czyli jakie?

Powszechnie wiadomo, że ogrodzenie jest nieodłączną częścią posesji, niezależnie od jej charakteru oraz przeznaczenia. Ogrodzenia znajdują się na terenach prywatnych i firmowych, często otaczają także obiekty użyteczności publicznej lub wydzielają strefy przeznaczone do użytkowania. Wiele osób docenia naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno. Należy jednak pamiętać, że istotnym elementem posiadania ogrodzenia drewnianego jest regularna i nieustanna impregnacja oraz konserwacja takiego naturalnego surowca. Wychodząc naprzeciw tym kłopotom, proponujemy ogrodzenia kompozytowe, czyli konstrukcje składające się z tworzywa drewnopodobnego i stalowych profili. W efekcie nasi Klienci otrzymują gotowe konstrukcje do skutecznego wygrodzenia swojej działki, bez konieczności pielęgnacji poszczególnych komponentów.

Kompozyt jest materiałem złożonym z dwóch lub więcej komponentów. Na rynku znajdują się między innymi ogrodzenia WPC (ang. Wood Plastic Composites), co oznacza mieszankę naturalnego drewnianego materiału z polimerami termoplastycznymi. Ogrodzenie WPC to rewolucja w tworzeniu płotów podobnych do drewnianych.

Kompozytowe ogrodzenia z wypełnieniem

W naszym asortymencie znajdują się ogrodzenia kompozytowe z drewnopodobnym wypełnieniem. Deska kompozytowa ogrodzeniowa jest wykonana z wysokojakościowego tworzywa, które jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie wymaga malowania ani impregnowania. Panele drewnopodobne przypominające mahoń bądź jasny lub ciemny dąb.

Ogrodzenie kompozytowe składa się z:

  • kompozytowych desek,
  • słupków,
  • akcesoriów do montażu (podstaw słupów, łączników, listew wykończeniowych).

Ważne, by słupki i elementy montażowe były wykonane z materiałów odpornych na występowanie korozji oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Zarówno proponowane przez nas deski kompozytowe na ogrodzenie, jak i wszelkie elementy potrzebne do ich solidnego montażu, są trwałe nawet przez wiele lat użytkowania. Wybierając panele kompozytowe na ogrodzenie, można zdecydować się na minimalistyczne rozwiązania lub wręcz przeciwnie - dekoracyjne deski, dzięki którym płot kompozytowy będzie prezentował się naprawdę oryginalnie. Deski kompozytowe ogrodzeniowe są świetną, równie ponadczasową i do tego tańszą alternatywą naturalnego drewna. Kompozyty są również bardziej odporne na działanie wilgoci czy przebarwienia. Ogrodzenie z wypełnieniem kompozytowym przyjmuje różną formę - może to być ogrodzenie pełne lub ażurowe. Płoty kompozytowe mogą być łączone na pióro oraz wpust bądź przyjąć strukturę ażurową z zachowaniem wolnej przestrzeni pomiędzy deskami. Tego typu opłotowanie bardzo dobrze wygląda na posesjach w stylu farmerskim.

Zastosowanie ogrodzenia kompozytowego

System ogrodzeń kompozytowych pasuje do wszystkich stylów architektonicznych - zarówno do posesji utrzymanych w klasycznej estetyce, jak i terenach inspirowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie.

Działka prywatna i firmowa

Ogrodzenie pełne kompozytowe lub ażurowe sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba postawienia solidnego i jednocześnie eleganckiego ogrodzenia, które będzie pasować do otoczenia. Połączenie stalowych słupków z wysokojakościowym tworzywem drewnopodobnym to strzał w dziesiątkę zarówno na terenie prywatnym, jak i posesji firmowej.

Na tarasie

Deska na ogrodzenie sprawdza się również jako osłona przed wiatrem lub deszczem na tarasie. Może być wykorzystywana do tworzenia ścian wolnostojących wiat i pergoli. Dzięki tego typu elementom kompozytowym można stworzyć przyjemne oraz zaciszne miejsce na tarasie, z którego będzie można korzystać o każdej porze roku.

W ogrodzie

Ogrodzenia z wypełnieniem świetnie sprawdzają się również w ogrodzie. Pozwalają oddzielić część uprawną od sąsiadującej działki lub pola bądź lasu, z którego mogłyby się przedostać zwierzęta. To świetne rozwiązanie dla miłośników przyrody, ponieważ wybierając tworzywo drewnopodobne, ogranicza się wycinkę drzew do stworzenia naturalnych płotów. Warto wiedzieć, że uszkodzenie jednego elementu nie wymaga wymiany całego ogrodzenia, a wyłącznie konkretnego komponentu.

Obiekty użyteczności publicznej

Ogrodzenie z desek kompozytowych jest na tyle uniwersalne, że znajduje zastosowanie również na terenach publicznych. Można nimi w skuteczny sposób odgrodzić tereny szkolne i przedszkolne, przestrzenie kulturalne czy obiekty sportowe oraz leśne.

Ogrodzenia kompozytowe: cena materiałów i koszt montażu

Koszt ogrodzenia kompozytowego zależy od wielkości działki, zastosowanych materiałów i parametrów technicznych. Średnie ceny przęseł kompozytowych oscylują między 200 zł a nawet 1000 zł. Na cenę całej konstrukcji składają się deski lub całe przęsła, profile i słupki kompozytowe, wszelkiego rodzaju elementy montażowe, a także koszty robocizny. W niektórych konfiguracjach do ceny należy doliczyć także moduły dekoracyjne, furtki oraz bramy. Nasi specjaliści z chęcią wycenią koszt ogrodzenia kompozytowego. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami naszego przedsiębiorstwa. System ogrodzeń kompozytowych pozwala jednak zaoszczędzić na kosztach transportu oraz skrócić czas poświęcony na montaż płotu - wszystko z tego względu, że poszczególne moduły produkowane są wcześniej, a na miejscu budowy tylko składane.

Dla kogo ogrodzenie z kompozytu?

Deska ogrodzeniowa kompozytowa jest popularna już od kilku lat na polskim rynku. Z kompozytów wykonuje się również tarasy oraz inne konstrukcje, które wyglądem mają przypominać drewno, jednak wykazywać większą odporność na czynniki zewnętrzne i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Wybierz ogrodzenia pełne lub ażurowe z solidnych desek kompozytowych, jeśli zależy Ci na inwestycji w wytrzymałe, estetyczne i ponadczasowe ogrodzenie własnego terenu. Stalowe słupki ocynkowane i malowane proszkowo są skutecznie zabezpieczone przed występowaniem korozji, a cała konstrukcja jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Deski kompozytowe to produkt na miarę współczesnego budownictwa. To dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na zakupie ogrodzenia, które będzie:

  • ponadczasowe,
  • estetyczne,
  • minimalistyczne,
  • solidne,
  • wytrzymałe,
  • proste i szybkie w montażu.

Dzięki ogrodzeniom z desek kompozytowych będzie można w skuteczny sposób ogrodzić swoją działkę od otoczenia, podkreślić elegancki styl posesji, a ponadto wyznaczyć dokładne granice prywatnego terenu.

Ogrodzenia kompozytowe są alternatywą masywnych kamiennych murów, drewnianych płotów, które trzeba regularnie konserwować i impregnować oraz standardowych ogrodzeń z siatki lub paneli stalowych. To kompromis pomiędzy praktycznością a elegancją. Kompozyt jest dość nowym, jednak coraz popularniejszym materiałem, z którego wykonuje się coraz więcej solidnych konstrukcji. Zainwestuj już dziś w deski kompozytowe, a Twoje ogrodzenie będzie funkcjonalne i estetyczne przez wiele lat! Jeśli interesuje Cię ta propozycja, zapoznaj się z ofertą przedstawioną na naszej stronie internetowej, a w razie jakichkolwiek pytań - skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, którym zależy na znalezieniu sprawdzonego, rzetelnego i zaufanego partnera w zakresie produkcji oraz montażu ogrodzeń na miarę potrzeb czy oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.