Modne ogrodzenia domów i posesji – jakie powinny być?

nowoczene-ogrodzenie

Designerskie trendy w roku 2019 nie pozostawiają złudzeń: najmodniejsze ogrodzenia domów i posesji według ekspertów oscylują wokół stali i metalu, skandynawskiego minimalizmu, barw natury, drewna oraz geometrycznych konfiguracji. Różnorodności mówimy głośne tak i prezentujemy poszczególne style, aby zainspirować i podsunąć najlepsze pomysły do zmian swojego ogrodzenia. 

Klasyka i nowoczesność – połączenie doskonałe

Moda na konkretne rozwiązania dotyczy każdej dziedziny, nawet ogrodzeń domów i posesji, które są nam najbliższe. Najnowsze trendy jasno wskazują, że prym wiodą nie tylko geometryczne formy, innowacyjne systemy czy technologia smart, odwołująca się do inteligentnych funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wdrażanych rozwiązań i komfort użytkowania, których właściciele posesji nie chcą wykluczać, nawet mimo oryginalnego i wystawnego płotu czy bramy. 

Z klasyką jest dziś tak, że została poddana unowocześnieniu oraz zastosowano wobec niej zaawansowane technologie, np. smart. Oczywiście nie deprecjonujemy żadnych wyborów, nawet związanych z tzw. pójściem na skróty, czyli postawieniem siatki i posadzeniem kilku iglastych krzaków. Każda aranżacja przestrzeni zasługuje na uwagę, bez względu na inwestowany budżet, od którego tak naprawdę wszystko zależy. 

Rok 2019 bezsprzecznie należy do paneli ogrodzeniowych. O ich superlatywach można by rozprawiać godzinami, ale postaramy się zwrócić uwagę na te najistotniejsze, czyli m.in. niezwykle lekkie konstrukcje, zgrabną formę i niejako uniwersalność, ponieważ doskonale pasują do wielu zabudowań – zarówno w przypadku domów wolnostojących, jak i strzeżonych osiedli bloków mieszkalnych. Ponadto jedną z największych zalet paneli ogrodzeniowych jest ekspresowy i sprawny montaż, dzięki czemu nawet ogromny teren może zostać ogrodzony w relatywnie krótkim czasie. Panele są wąskie, pojedyncze, umieszczone między stalowymi prętami. Jeśli zdecydujesz się na inwestycję w panele ogrodzeniowe, zyskasz maksymalne poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni prywatnej.

Ogrodzenia stalowe i metalowe – liderzy rankingu

Ex aequo z panelami ogrodzeniowymi na top liście produktów stoją bramy metalowe i stalowe. Przęsła wykonane z tych materiałów gwarantują bardzo wysoką odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne, ponieważ są malowane proszkowo. To świetna alternatywa dla płotów z drewna, nieulegająca degradacji warunkowanej pogodą. Precyzyjnie wykonane z dbałością o każdy szczegół, eleganckie wzornictwo i funkcjonalność – nie potrzeba nic więcej. 

Geometria i perforacja – duet idealny

Proste i geometryczne formy w modnych ogrodzeniach metalowych i stalowych to designerski hołd składany minimalizmowi, który od kilku sezonów nie schodzi z pierwszej trójki trendów. Łuki, zdobienia, kute elementy, fale nie dominują w tym przypadku. To czas linii prostej – świeżość projektu i modny wygląd zachwyci nawet najbardziej wymagających odbiorców. Nierzadko zdarza się, że do prostej formy stosuje się połączenie z blachą perforowaną, którą cechuje różny stopień przezierności lub blachą pełną. Odpowiednia kolorystyka całej konstrukcji z pewnością nada przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Modne ogrodzenia, czyli projekty na wymiar

Innowacyjne ogrodzenia mają swój szczególny synonim w branży – to rozwiązania systemowe, czyli specjalnie stworzone kolekcje lub wzór, w ramach którego wszystkie elementy płotu są dostępne (segmenty, bramy, furtki, słupy i akcesoria). Co więcej, każdy z poszczególnych elementów można zamówić w rozmiarze, który jest indywidualnie ustalany ze specjalistą, z uwzględnieniem parametrów terenu prywatnego. W zależności od jego ukształtowania istnieje opcja zaplanowania konkretnej modułowej budowy. 

Inteligencja dotarła do bram, czyli technologia smart a ogrodzenie

Idea zastosowania inteligentnych technologii nie tylko w domach, ale także hotelach, miastach, czy szkołach zakorzeniła się u nas już na dobre. Zaawansowane technologie smart w bramach umożliwiają zdalne sterowanie za pomocą m.in. zintegrowanej aplikacji, która jest w stanie wykorzystać informacje z geolokalizacji i odpowiednio wcześniej otworzyć bramę dla Ciebie. To tylko wyimek z inteligentnych możliwości systemów ogrodzeniowych.

Funkcjonalność przez duże F

Design designem, ale ogrodzenie każdej posesji, szczególnie w przypadku prywatnego domu, to często ten ostatni guzik, który dopina cały projekt. Inwestorzy myślą o ogrodzeniu jako o integralnej części nieruchomości, której główną rolą jest zabezpieczać teren, chronić posiadłość, podnosić jej wartość, ale też reprezentować ją pod kątem wizualnym. Dlatego współcześnie klienci szukają rozwiązań, które będą łączyć w sobie zarówno funkcjonalność, jak i nietypowy wzór, harmonizujących otoczenie i wpisując się w ogólną koncepcję posesji. 

Golden Gate Hammerman, czyli innowacje i technologie

Podążając za trendami i będąc zawsze na bieżąco w kwestii designu architektonicznego, przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę skondensowaną w naszym e-katalogu. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, wspaniałe kolekcje (Eco, Classic, Premium, Style, Modern, Lux) i dużo informacji związanych z cechami poszczególnych produktów. Wykonujemy produkty na miarę, większość z nich swoim uniwersalnym stylem pasuje do każdego domu, ogrodzenia są cynkowane ogniowo i malowane metodą proszkową. 

Jeśli masz wątpliwości, w który z produktów najlepiej zainwestować, skontaktuj się z nami. Przyślij dane do sporządzenia indywidualnej oferty, tj. szacunkowe wymiary (szerokość i wysokość ogrodzenia). Ofertę wysyłamy bezpłatnie pocztą tradycyjną lub elektroniczną wraz z naszym katalogiem. Jeśli podejmiesz decyzję o współpracy z nami, uzgodnimy termin pomiaru wykonywanego przez doświadczonego inżyniera, a następnie bezpośrednio po zebraniu wszystkich niezbędnych danych zawrzemy umowę na realizację zlecenia. Naszych klientów obsługujemy kompleksowo. Doradzamy, wykonujemy, dostarczamy i montujemy – pełen serwis!

Chcesz, aby Twoja posesja stała się wizytówką najnowszych trendów? Czekamy na kontakt.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.