Jakie są rodzaje zabezpieczeń okiennych?

art._2

Zapytaj o cenę

Podczas budowy naszego wymarzonego domu bardzo często skupiamy się na jego wyglądzie oraz wyposażeniu. Aranżując dane wnętrza, chcemy, aby każde pomieszczenie było zgodne z naszymi upodobaniami i oczekiwaniami. Oprócz kwestii estetycznych w każdym mieszkaniu, domu, lokalu, czy innym pomieszczeniu gospodarczym bardzo ważne jest również bezpieczeństwo. Szczególnie w przypadku powierzchni znajdujących się w piwnicy, na parterze i pierwszym piętrze.

Jak zabezpieczyć swoją przestrzeń? Na co zwrócić uwagę? Czy firma ochroniarska wystarczy? Z pewnością te i wiele innych dylematów, towarzyszą osobą, które chcą czuć się w pełni bezpiecznie podczas pracy, czy przebywania w domowym zaciszu. Aby nieco ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik, w którym opisujemy najczęściej wybierane rodzaje zabezpieczeń okiennych, które chronią nas z każdej strony. Jakie zabezpieczenie wybrać do domu? Które rozwiązanie będzie najlepsze dla mieszkania? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w dalszej części naszego artykułu.

Przed czym warto się zabezpieczyć?

Zanim wybierzemy określone zabezpieczenia okienne, warto wskazać najważniejsze czynniki, przed którymi najczęściej chronią nas nasze okna. Chociaż najczęściej chronią nas przed włamaniem, warto wspomnieć jeszcze o kilku kwestiach takich, jak: ptaki, a szczególnie gołębie, które kochają nasze parapety oraz owady, które latem spędzają nam sen z powiek. W zależności od tego, z jakim problemem się borykamy, musimy określić dane zastosowanie.

Jakie są rodzaje zabezpieczeń okiennych?

Jeżeli już wiemy, od czego powinno nas chronić zabezpieczenie, możemy rozpocząć poszukiwania. Poniżej charakterystyka poszczególnych zabezpieczeń okiennych.

Zabezpieczenia przed włamaniem

Wśród zabezpieczeń antywłamaniowych można wskazać szereg rozwiązań, z których warto skorzystać. Lista jest długa, dlatego skupimy się na tych najpopularniejszych.

 • Kraty okienne
 • Jest to z pewnością rozwiązanie, które wybieramy sytuacjach, gdy mieszkanie lub lokal znajduje się na parterze albo na pierwszym piętrze i narażone jest na nieoczekiwane zachowania przechodniów i włamania. Takie zabezpieczeni rzadziej wybiera się do ochrony domów.
 • Dodatkowe zamki okienne
 • Wielu włamywaczy najczęściej wybiera okna tarasowe, jako miejsce, przez które zamierzają wejść do domu. Zamki okienne pozwalają na montaż tej ochrony nawet w oknach, które wstawialiśmy kilka lat wcześniej. Nie są duże, dlatego bez problemu zamontujemy je na każdym oknie.
 • Klamki okienne zamykane na kluczyk
 • Jest to często rozwiązanie dla domów. Większość klamek jest tak zaprojektowanych, aby dostosować je praktycznie do każdego modelu okien, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem.
 • Rolety zewnętrze
 • Oprócz ochrony przed słońcem rolety zewnętrze chronią nas często przed włamywaczami. Wiele z nich posiada również możliwość zamknięcia na klucz, co stanowi dodatkową barierę ochronną.

ZABEZPIECZENIE PRZED ZWIERZĘTAMI

 1. Kolce
 2. Jeżeli chcemy pozbyć się gołębi, które zasiadają na naszych oknach, najtańszym, chociaż niekoniecznie estetycznym, rozwiązaniem będą kolce, które montujemy na całej długości parapetu.
 3. Moskitiera
 4. To najczęściej wybierane rozwiązanie w wielu domach, gdy walczymy z tuzinami owadów podczas lata. Moskitiera przypomina cieniutką siatkę z drobnymi dziurkami, którą montujemy w rami okiennej. Jest wielkości szyby, więc żaden owad nie wleci do mieszkania.

Chociaż zabezpieczyć okna możemy jeszcze na wiele innych sposobów, poniżej wskazaliśmy te, które najczęściej wybierają Polacy. Nie ma określonej reguły, ważne jest to, aby zabezpieczenia okienne, dobierać indywidualnie do naszych potrze i obaw. Szczególnie po to, aby czuć się w pełni bezpiecznie podczas pobytu w domu, biurze, czy mieszkaniu. Istotne jest również to, aby systemy ochronne, zabezpieczały nasz dom podczas naszej nieobecności.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV