Jaką wybrać skrzynkę pocztową - klasyczną czy nowoczesną?

skrzynka-pocztowa

Odbieranie listów powinno być wygodne o każdej porze roku. Toteż mając swój dom, warto wyposażyć się w odpowiednią skrzynkę pocztową, która nieraz przyniesie mnóstwo informacji ze świata, a awizo będzie mogło być schowane w bezpiecznym miejscu. Do wyboru jest wiele modeli, dzięki czemu skrzynki pocztowe mogą stanowić kompletne uzupełnienie do preferowanego stylu urządzenia ogrodu i ogrodzenia. Przechowywanie korespondencji będzie chronione, a funkcjonalności skrzynki doświadczy się każdego dnia.

Tradycyjne i nowatorskie skrzynki pocztowe

Priorytetem jest to, by każda skrzynka pomieściła wszelkie listy o różnych rozmiarach. Dzięki temu można wystosować konkretny rozmiar, w którym zmieszczą się przesyłki grubsze i większe, np. w rozmiarze A4. Wyselekcjonować można je według kategorii:

  • Skrzynki pocztowe klasyczne - cechuje je unikalny wygląd, a także oryginalny kształt, np. domku lub antycznej kolumny. Dodatkowe ozdoby, które są specjalnie naniesione lub wytłoczone dodadzą dawnego uroku. Jeśli dom i cała posesja emanują stylistyką retro, to tego typu skrzynka sprawdzi się z powodzeniem i będzie swoistą dekoracją. Zdobny napis jest już swoistą wisienką na torcie.
  • Skrzynki pocztowe nowoczesne - gratka dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i proste wykończenia. Gładka i jednolita powierzchnia, kanciaste lub zaokrąglone wykończenie - innowacyjne podejście doskonale wpasuje się do pionierskich stylów, które wybiegają w przyszłość.

Każdy design ma swoje znaczenie. Jednakże warto skrzynkę pocztową idealnie dobrać pod własne upodobania. To przecież w niej będą umieszczone wszelkie pisma urzędowe, faktury, a także newsletter ze zniżką do ulubionego sklepu.

Precyzyjne wykonanie skrzynek pocztowych

Skrzynki pocztowe muszą przetrwać lata, wobec czego rodzaj surowca oraz zabezpieczenie jest tutaj nieodzowną opcją. Najpopularniejsze są modele wykonane z blachy nierdzewnej, ocynkowanej lub aluminium, które są pokryte wysokiej jakości farbą antykorozyjną. Do dyspozycji jest mnóstwo wariantów kolorystycznych, więc każdy może szczegółowo dopasować barwę, a także stworzyć niecodzienny kontrast do ogrodzenia. Do kompletu można na skrzynce umieścić nazwę ulicy, numer domu, miejscowość, a także nazwisko - trafienie pod dany adres będzie jeszcze prostsze a pomyłki zostaną wyeliminowane.

Fundamentalne drobiazgi

W tym asortymencie znajdują się wersje na kształt prostokąta i kwadratu. Drzwiczki zaokrąglone lub całkiem proste wraz z ochronną uchylną klapką przez którą wrzuca się listy są ściśle dopasowane. Zamek na kluczyk jest wmontowany przy górnej lub bocznej części, wobec czego z łatwością da się wyciągnąć każdy pakunek. Specjalne, niewielkie otwory u dołu dadzą domownikom znać o tym, że w środku coś jest. Z kolei dodatkowe zabezpieczenia w postaci daszków ochronią przed różnymi opadami. Montaż skrzynki jest prosty, a dzięki załączonym elementom - zawieszenie będzie ekspresowe. Wystarczy już tylko czekać na przesyłki.

Styl ponad wszystko

Szukając skrzynki na listy zawsze bierze się pod uwagę jej wygląd zewnętrzny i to właśnie on zadecyduje, czy dany fason się spodoba. Przyjemnie komponująca się wersja będzie miła dla oka, a co najważniejsze spełni swoją kluczową funkcję. Listonosz także będzie zadowolony, gdy będzie mu wygodnie wkładać najróżniejsze listy i mniejsze paczki. Szukajmy kategorii perfekcyjnej, czy to nawiązującej swoim wizerunkiem do dawnych lat, czy też oddających piękno współczesności. Każdy doskonale wie, co dokładnie zharmonizuje się z jego własnym otoczeniem - podkreślenie jego dowolnym modelem będzie zatem zawsze wyglądało stosownie. Pora na przejrzenie zróżnicowanego asortymentu, w którym znajdzie się ta jedyna wersja, która w szybkim czasie zawiśnie na furtce, drzwiach czy ścianie budynku.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.