Jaka powinna być skrzynka na listy na ogrodzenie?

skrzynka-na-listy-na-ogrodzenie

Odpowiednio dobrana skrzynka pocztowa to znaczne ułatwienie życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kiedy jej wymiary nie są zgodne z obowiązującymi przepisami, listonosz nie ma obowiązku zostawiania w niej żadnych listów. Taka sytuacja często ma miejsce, gdy wlot nie jest wystarczająco szeroki, by zmieścić naszą przesyłkę. Co więcej, za brak skrzynki na listy grożą kary finansowe, które z pewnością nie są niczym przyjemnym dla portfela. Dlatego warto wybrać model, dzięki któremu unikniemy zbędnych nerwów i nie narazimy się na niepotrzebne koszty.

Im lepszy materiał, tym większa wytrzymałość

Zanim zdecydujesz się na dany model skrzynki pocztowej, wybierz najpierw materiał, z którego będzie wykonana. Według przepisów skrzynka na listy na ogrodzenie musi chronić Twoją korespondencję przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz możliwością kradzieży. Dlatego powinna być odporna na wszelkiego rodzaju opady i mrozy.

Najczęściej wybieranym materiałem jest stal. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niskiej cenie oraz dobrej wytrzymałości. Warto jednak pamiętać, że choć stal jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, to często ulega korozji. Z tego powodu lepiej wybrać model, który będzie wykonany ze stali nierdzewnej albo pomalowany specjalną warstwą ochronną. Dzięki temu zyskasz skrzynkę, która wytrzyma długie lata i bez problemu ochroni Twoją korespondencję przed kradzieżą.

Bardzo dobrym materiałem jest także aluminium. Wykonane z niego skrzynki są przede wszystkim niezwykle lekkie oraz występują w przeróżnych kształtach, dlatego bez problemu wybierzesz model pasujący do charakteru całego domu. Ich ważną cechą jest też większa odporność na rdzę, a dodatkowa powłoka ochronna gwarantuje dużą wytrzymałość. To wszystko sprawia, że skrzynki pocztowe wykonane z aluminium zazwyczaj są bardzo dobrym wyborem.

Kiedy zależy Ci przede wszystkim na oryginalnych i świetnie wyglądających rozwiązaniach, godna przemyślenia będzie skrzynka z drewna. Takie modele nie są zbyt popularne, dlatego często przyciągają uwagę innych osób i dodają zewnętrznemu wystrojowi charakteru. Możesz wybierać spośród pięknych, ręcznie rzeźbionych skrzynek, których nie będzie miał nikt w okolicy. Trzeba jednak pamiętać, że drewno nie jest tak wytrzymałe jak stal albo aluminium. Dzięki preparatom zabezpieczającym lepiej zniesie różnego rodzaju opady, ale niekoniecznie będzie dobrze spełniała swoją funkcję przez wiele lat.

Wybierz typ skrzynki na listy

Po podjęciu decyzji dotyczącej materiału poświęć chwilę i rozważ, jaki rodzaj skrzynki najlepiej będzie spełniał Twoje oczekiwania. Można je podzielić ze względu na sposób montowania, miejsce montowania albo pojemność. Oto kilka najbardziej popularnych typów: – skrzynka na listy na ogrodzenie – to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów skrzynek. Posiada szczelinę i niewielkie drzwiczki, dzięki którym można odebrać pocztę bez ryzyka uszkodzenia. Zamknięcie na kluczyk chroni korespondencję przed dostaniem się w niepowołane ręce. Taką skrzynkę warto umieścić w pobliżu furtki, żeby ułatwić do niej dostęp listonoszowi i sobie.

  • skrzynka na listy przelotowa – to coraz bardziej popularny i bezpieczny rodzaj skrzynki. Można ją zamontować w murze ogrodzenia – otwór służący do wrzucania listów znajduje się wówczas od zewnętrznej strony, ale korespondencję wyjmiemy już od strony naszego podwórka. Tego typu skrzynki wyglądają bardzo estetycznie, kiedy posiadasz murowane ogrodzenie albo słupki.
  • skrzynka typu amerykańskiego – wyróżnia się przede wszystkim większą pojemnością oraz tym, że posiada tylko jedną stronę – tych samych drzwiczek używa się zarówno do wkładania poczty, jak i do jej wyjmowania. W praktyce oznacza to, że skrzynki w amerykańskim stylu nie do końca spełniają polskie przepisy, ponieważ nie chronią w żaden sposób przesyłki przed kradzieżą. Mimo wszystko świetnie się prezentują i uzupełniają zewnętrzny wystrój domu.
  • skrzynki na paczki – tego typu skrzynki wciąż nie są zbyt popularne, ale z pewnością warto zwrócić na nie uwagę. Posiadają szufladę przeznaczoną dla kuriera, gdzie może wrzucić paczkę oraz komorę, do której dostęp ma tylko właściciel. Jest to dosyć nowoczesne rozwiązanie, ale bardzo ułatwia odbieranie przesyłek. Dzięki takiej skrzynce nie będziesz musiał się więcej martwić, że kurier nie zastanie Cię w domu, kiedy czekasz na ważną paczkę.

Nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwią Ci życie

W obecnych czasach wiele osób prowadzi bardzo szybkie tempo życia i tym samym szuka rozwiązań, które usprawnią codzienne obowiązki. Producenci skrzynek pocztowych coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzą bardziej funkcjonalne produkty. Jednym z takich ułatwień jest skrzynka na listy z domofonem. Dzięki podpięciu skrzynki pod domofon zostaniesz poinformowany o nowej przesyłce tak szybko, jak tylko dostarczy ją listonosz. Jest to bardzo istotne, kiedy czekasz na ważny list – nie musisz wówczas co chwilę sprawdzać poczty oraz masz pewność, że trafi ona w Twoje ręce w ekspresowym tempie.

Sprawniejszym rozwiązaniem niż domofon jest czujnik elektroniczny wbudowany w skrzynkę. Kiedy tylko listonosz wrzuci do środka jakikolwiek list, otrzymasz powiadomienie na telefonie albo na panelu w domu. Są także modele, które uruchamiają w domu sygnał świetlny lub dźwiękowy, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział, kiedy coś nowego pojawi się w Twojej skrzynce. Warto wspomnieć, że istnieje także możliwość dokupienia osobnego czujnika i zamontowania go w takiej skrzynce pocztowej, jaką obecnie posiadasz.

Nieco mniej efektownym, ale również bardzo pożytecznym dodatkiem do skrzynki jest gazetnik. Kiedy zamawiasz prenumeratę gazety, z pewnością nie chcesz, żeby dotarła do Ciebie w naruszonym stanie. Niestety otwory w skrzynkach, do których wrzuca się listy, często nie są na tyle szerokie, by pomieścić całe czasopismo. W efekcie zdarza się, że jego okładka jest naruszona albo część gazety wystaje ze skrzynki i niszczy się pod wpływem opadów lub mrozów. Dlatego lepiej wyposażyć się w gazetnik, który rozwiązuje tego typu problemy.

Wybór odpowiedniej skrzynki na listy zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Musisz dokładnie rozważyć, jakich rozwiązań oczekujesz i zdecydować się na model, który spełnia je w największym stopniu. Jeśli często spodziewasz się ważnych listów, warto przemyśleć zakup skrzynki z czujnikiem. Kiedy jednak nie potrzebujesz aż tak zaawansowanych funkcji, równie dobrym wyborem będzie zwykła skrzynka na listy wykonana z wytrzymałego materiału.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.