Ile kosztuje ogrodzenie? – przewodnik po cenach

ile-kosztuje-ogrodzenie

Ile kosztuje ogordzenie - to pytanie, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, ponieważ cena uzależniona jest od wielu czynników. Niewątpliwie kwestia kosztów związanych z konkretnym ogrodzeniem jest jedną z najczęściej poruszanych w kontakcie ze specjalistami z branży, dlatego dziś podejmujemy wyzwanie i wyjaśniamy, w jaki sposób szacuje się wartość zamówienia.

Ogrodzenie i jego funkcje

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż ogrodzenie to jeden z najistotniejszych elementów otoczenia domu. Jego funkcje można zdywersyfikować w następujący sposób:

 • wyznacza granice działki;
 • chroni przed tym, co na zewnątrz;
 • stanowi świetną dekorację posiadłości;

Funkcjonalność, zaawansowane systemy, solidność i estetyczny design sprawiają, że ogrodzenie idealnie komponuje się z całą architekturą krajobrazu. Co więcej, podkreślają indywidualny charakter każdej posesji, wyróżniając posiadłość. Stalowe systemy ogrodzeń w naszej ofercie to ukłon w stronę klasyki, ale też połączenie najnowszych trendów, które na bieżąco śledzimy i wdrażamy. Tego rodzaju ogrodzenie doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych projektach, jak i tych stylizowanych w tradycyjnej formie.

Cena ogrodzenia - dylematy

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości – sztywny cennik systemów ogrodzeniowych to legenda. Kontaktując się z działem obsługi klienta, klienci bardzo często pytają o to, ile kosztuje ogrodzenie. Aby wstępnie oszacować koszty realizacji, warto przekazać specjalistom kilka potrzebnych informacji:

 • określić szacunkowe wymiary ogrodzenia – wypełniając formularz zlecenia, należy podać m.in. wysokość i długość przęseł, furtek, bram oraz łączną długość ogrodzenia; dodatkowe informacje dotyczące bramy (jednoskrzydłowa, dwuskrzydłowa, przesuwna, 1/3, 2/3 oraz ewentualny montaż systemu automatycznego otwierania); informacje dotyczące ochrony przed korozją (brama ocynkowana i malowana proszkowo, tylko ocynk lub stal nieocynkowana); informacje dotyczące słupków murowanych, podmurówki lub słupków stalowych,
 • wybrać umiejscowienie bramy/furtki,
 • wybrać wariant montażu w zależności od warunków gruntu,
 • wybrać grubość materiału/profili (szczególnie przy ogrodzeniach typu MODERN).

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję wraz z przykładem, w której wyjaśniamy, jak dokonać pomiaru ogrodzenia. Te informacje pozwolą na przygotowanie wstępnej oferty najlepszego systemu ogrodzeniowego dla konkretnej posiadłości.

Jak dokonać pomiaru ogrodzenia:

 1. Zmierz całkowitą długość działki, która ma być ogrodzona.
 2. Zaplanuj rozmieszczenie bramy, furtki oraz określ ich wymiar.
 3. Określ, w jaki sposób mają być zamontowane elementy ogrodzenia: na słupkach stalowych czy na słupkach murowanych?
 4. Od całkowitej długości ogrodzenia odejmij szerokość bramy i furtki oraz łączną szerokość słupków lub murków. W ten sposób otrzymasz długość przęseł.
 5. Zastanów się nad wysokością ogrodzenia.

Przykład:

 1. Długość działki, którą chcemy ogrodzić to 15,8m.
 2. Odejmujemy szerokość bramy= 390 cm oraz furtki= 120 cm.
 3. Odejmujemy całkowitą szerokość słupków= 70 cm (5 słupków o wymiarze 8cm oraz 3 słupki o wymiarze 10cm).
 4. Zostaje nam: 10m dla przęseł.
 5. Wymiary, które należy podać do wyceny to: brama 390cm, furtka 120cm, przęsła 1000cm, 8 słupków.
 6. Przekaż również wysokość oraz wybrany model ogrodzenia.

Stalowe systemy ogrodzeniowe – nowy wymiar designu

Ostre zakończenia przęseł i liczne ornamenty to do tej pory główne skojarzenia z ogrodzeniami. Tego rodzaju rozwiązania ustąpiły nowoczesności i aktualnym trendom, które szturmem przejęły rynek – mowa o minimalizmie i prostych, funkcjonalnych wariantach, które efektownie podkreślają otoczenie. Im bardziej zaawansowane systemy, tym większy wpływ poszczególnych elementów na cenę projektu i jego realizacji.

Klientom zależy na solidnych konstrukcjach, które będą służyć przez lata, dlatego najczęściej decydują się na systemy ogrodzeniowe całkowicie odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne, skutki działania czynników atmosferycznych czy wahania temperatur. Innowacyjność ogrodzeń definiuje minimalizacja zaangażowania użytkownika w konserwację systemu, tj. przęsła zabezpieczone są w taki sposób, że zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się wyłącznie do mycia ogrodzenia z delikatnych zabrudzeń (kurz, błoto).

Cena ogrodzenia – podsumowanie

Projekt projektowi nierówny, dlatego w zależności od wybranego systemu ogrodzeniowego i dodatkowych elementów, rzeczywiste koszty nierzadko różnią się od wyobrażeń cenowych klientów. Bardzo często to budżet determinuje wszelkie działania związane z wyborem właściwej konstrukcji. Na rynku istnieje mnóstwo tanich rozwiązań związanych z budową ogrodzenia, jednak zdecydowanie warto zainwestować w trwały system, opracowany na podstawie indywidualnej koncepcji, zyskując tym samym stuprocentową gwarancję jakości na długie lata.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem ekspertów – jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii doradztwa i wstępnego oszacowania kosztów realizacji systemów ogrodzeniowych.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.